Zbuduj zaufanie i autorytet w swoim zespole, oraz zwiększ efektywność menedżerską

Przygotowanie pracowników do pełnienia swojej pierwszej roli liderskiej jest często zaniedbywanym procesem w wielu  organizacjach.

Dla liderów przejście z roli specjalisty do menedżera zespołu, czyli “z kolegi na szefa” to jedna z najtrudniejszych transformacji

Kompleksowy program menedżerski „Akademia Nowego Lidera” został stworzony w oparciu o nasze wieloletnie obserwacje i doświadczenie oraz badania przeprowadzone przez Talent Development Institute w wielu organizacjach.

Źródło: Badania “Priorytety rozwojowe dla kadry menedżerskiej w nowej rzeczywistości”, przeprowadzone wśród prawie 100 firm. Autor: Talent Development Institute

Cel Programu

3 największe wyzwania w przejściu z roli specjalisty do nowej roli liderskiej:

  • Zbudowanie autorytetu w nowym zespole oraz określenie roli jaką ma pełnić nowy menedżer
  • Osiąganie celów za pomocą zespołu zamiast indywidualnej realizacji zadań
  • Motywowanie i budowanie zaangażowania pracowników – jako główne zadanie menedżerskie

Dla kogo jest ten Program?

Dla osób, które:

  • Pierwszy raz obejmują rolę lidera zespołu
  • Awansowały do roli liderskiej z własnego zespołu, w którym dotychczas były koleżanką/kolegą
  • Objęły nowy zespół jako nowy lider
  • Planowane są do awansu do roli liderskiej
  • Prowadzą własną firmę i zatrudniają osoby w swojej firmie, którymi chcą skuteczniej zarządzać
  • Menedżerów z doświadczeniem dłuższym niż 1 rok, lecz potrzebującym fundamentalnych umiejętności menedżerskich

Architektura Programu

Elementy programu

SZKOLENIA ROZWOJOWE

Poprzez zdalną formę nauczania dostarczamy wiedzę i umiejętności, które menedżerowie praktykują za pomocą działań wdrożeniowych

DZIAŁANIA WDROŻENIOWE

Każdy moduł szkoleniowy kończy się działaniem wdrożeniowym, których realizacja jest weryfikowana i omawiana podczas Laboratoriów Menedżerskich

U

LABORATORIA MENEDŻERSKIE

Interaktywne warsztaty prowadzone w grupach, koncentrujące się na praktykowaniu umiejętności menedżerskich danego modułu

SESJE MENTORINGOWE

Raz na miesiąc wszyscy uczestnicy programu uzyskują wsparcie mentoringowe w zakresie codziennych wyzwań w obszarze poruszanej tematyki

SESJE COACHINGOWE

Indywidualne wsparcie dla uczestników ze strony Coach’a podczas cotygodniowych sesji coachingowych

l

BAZA DODATKOWYCH SZKOLEŃ

Uczestnik otrzymuje dostęp do platformy rozwojowej Self Coaching Program z bazą ponad 60 szkoleń rozwojowych

Dyrektor merytoryczny programu

Elżbieta Krokosz

Master Coach, Leadership & Talent Management Trainer, Partner Executive MBA – Business Trends, Wyższa Szkoła Bankowa

Od ponad 20 lat pracuje z międzynarodowymi firmami pomagając im w osiąganiu sukcesów poprzez rozwój przywództwa na każdym szczeblu organizacji, poprzez identyfikację i rozwój największych talentów w firmach oraz wdrażanie całościowych systemów rozwoju ludzi.

Jej profesjonalne licencje obejmują takie narzędzia jak: Emotional Intelligence – Hay Group, UK, Myers Briggs (MBTI) – OPP Ltd., Occupational Testing Level A & B by British Psychological Association, Leadership Inventory by Hay Group, “Manager as Inspiring Leader” by The International School of Coaching.

Pracowała przez 5 lat jako Learning & Development Manager w Irlandii dla największego banku irlandzkiego AIB zajmując się wdrażaniem Strategii Rozwoju Ludzi dla 8500 pracowników. Wdrażała wewnętrzne systemy coachingu dla działów AIB np. Bankowości Prywatnej, Inwestycje i Ubezpieczenia.

Zarządzała programami talentowymi w AIB oraz rozwojem kompetencji dla całej populacji banku. 3 lata mieszkała także w Austrii i pracowała w Xerox Services jako HR Consultant i Talent Consultant dla centrali OMV w Austrii. Prowadziła projekty między innymi dla: ATOS, CanPack, Mars, Wrigley, Tauron, Raben, P4 (Play), CEDC, Avon, BP Poland, Procter & Gamble, Franklin Templeton, Żywiec, Whirlpool. Jej profesjonalne licencje obejmują takie narzędzia jak: Emotional Intelligence – Hay Group, UK, Myers Briggs (MBTI) – OPP Ltd., Occupational Testing Level A & B by British Psychological Association, Leadership Inventory by Hay Group, “Manager as Inspiring Leader” by The International School of Coaching.

Opinie uczestników naszych programów

Agnieszka Grad - Dyrektor Biura Szkoleń Getin Noble Bank SA

„Program jest kompletny, praktyczny i adekwatny na dzisiejsze czasy. Mocno koncentruje się na jakości spotkań, odwadze menedżerskiej, wzmacnianiu potencjału w pracownikach. Jest intensywny, niemniej korzysta na nim cały zespół – wszystko czego doświadczamy na poszczególnych modułach wnosimy bezpośrednio do naszej pracy, naszych spotkań, rozmów. Efekty są widoczne z każdym kolejnym miesiącem.

Dodatkowo program rozwija naturalne talenty, uczy pracy na mocnych stronach i zasobach ludzkich. Stawia na rozwój w kulturze szacunku i odwagi do podejmowania trudnych rozmów i decyzji”.

Magdalena Szymczak - Dyrektor Rozwoju, Enea Centrum

„To jest bardzo dobry i wartościowy program, który otwiera perspektywę na inny wymiar przywództwa i pracy z ludźmi. Jest inspirująco, czasami przez chwilę niekomfortowo, po to by się rozwinąć i móc rozpalać ogień u innych. Tutaj jest przede wszystkim praktyka podparta sprawdzonymi metodami. Nauka przez zaangażowanie w konkretne działania i doświadczenie, skłaniająca do głębokiej refleksji”.

Paweł Głuchowski - Menedżer, Dolby Poland

„Polecam udział ze względu na wartościowy program i rozmowy z doświadczonym trenerem. Będąc w roli menedżera szukałem skuteczniejszych rozwiązań do budowania zaangażowania i motywacji moich pracowników. Program zdecydowanie pomógł mi dużo głębiej zrozumieć co naprawdę motywuje moich ludzi, poznać ich talenty i nauczyć się jak je wykorzystywać w rozmowach i codziennej pracy. Program to był też czas pracy nad sobą, aby stać się lepszym słuchaczem moich ludzi oraz rozumieć jak moje własne talenty przekładają się na innych”.

Opinie uczestników naszych programów

Agnieszka Grad

Dyrektor Biura Szkoleń, Getin Noble Bank

„Program jest kompletny, praktyczny i adekwatny na dzisiejsze czasy. Mocno koncentruje się na jakości spotkań, odwadze menedżerskiej, wzmacnianiu potencjału w pracownikach. Jest intensywny, niemniej korzysta na nim cały zespół – wszystko czego doświadczamy na poszczególnych modułach wnosimy bezpośrednio do naszej pracy, naszych spotkań, rozmów. Efekty są widoczne z każdym kolejnym miesiącem. Dodatkowo program rozwija nasze naturalne talenty, ponieważ każdy z nas je ma. Ponadto, uczy pracy na mocnych stronach i zasobach ludzkich. Stawia na rozwój w kulturze szacunku, ale i odwagi do podejmowania trudnych rozmów i decyzji”.

Magdalena Szymczak

Dyrektor Rozwoju, Enea Centrum

„To jest bardzo dobry i wartościowy program, który otwiera perspektywę na inny wymiar przywództwa i pracy z ludźmi. Jest inspirująco, czasami przez chwilę niekomfortowo, po to by się rozwinąć i móc rozpalać ogień u innych. Tutaj jest przede wszystkim praktyka podparta sprawdzonymi metodami. Nauka przez zaangażowanie w konkretne działania i doświadczenie, skłaniająca do głębokiej refleksji”.

Paweł Głuchowski

IT menedżer, Dolby Poland

„Polecam udział w programie ze względu na wartościowy program i rozmowy z doświadczonym trenerem. Będąc w roli menedżera szukałem skuteczniejszych rozwiązań do budowania zaangażowania i motywacji moich pracowników. Program zdecydowanie pomógł mi dużo głębiej zrozumieć co naprawdę motywuje moich ludzi, poznać ich talenty i nauczyć się jak je wykorzystywać w rozmowach i codziennej pracy. Program to był też czas pracy nad sobą, aby stać się lepszym słuchaczem moich ludzi oraz rozumieć jak moje własne talenty przekładają się na innych”.

Doświadczenie w rozwoju menedżerów

Businesswoman & Life

Nagroda w kategorii “Lider w zarządzaniu talentami oraz rozwijaniu kompetencji przywódczych”

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Najlepszy prowadzący na studiach „Executive MBA Business Trends” w tematyce „Zarządzanie Talentami dla Menedżerów” – nagroda uzyskana  dwukrotnie w 2021 i 2022 r.

Ogólnopolskie badania HR

Talent Development Institute jest autorem ogólnopolskich badań „Priorytety rozwojowe dla kadry menadżerskiej w nowej rzeczywistości” poświęconych tematyce „Zarządzania Talentami i Rozwoju Przywództwa”

Ogólnopolski raport HR

Talent Development Institute jest autorem raportu „Zarządzanie talentami w organizacji” poświęconego tematyce „Zarządzania Talentami i Rozwoju Przywództwa”

Artykuły w czasopismach branżowych o tematyce przywódczej

Forbes

„Workation. Czy to już urlop, czy jeszcze praca?”

Newsweek Psychologia

„Cztery kroki do pewności siebie”

Puls Biznesu

„Pracownik zadowolony, ale czy zaangażowany?”

ForbesWomen

Elżbieta Krokosz gościem podcastu Aleksandry Karasińskiej

Onet.pl

„Dlaczego jedni chcą robić karierę, a inni szukają pracy, która ma sens?”

HR Personel & zarządzanie

„Autentyczność lidera kluczem do rozwoju odwagi menedżerskiej”

„Workation. Czy to już urlop, czy jeszcze praca?”

„Cztery kroki do pewności siebie”

„Szef potrzebuje psychicznego wsparcia”.

„Koronawirus pokazał słabości polskich menedżerów”

„Rozwój kompetencji managerskich – wyzwanie managerów czy jednak działu HR?”

„Rozwój kompetencji menedżerskich – wyzwanie menedżerów czy jednak działu HR?”.

„Rozwój kompetencji menedżerskich – wyzwanie menedżerów czy jednak działu HR? Ogólnopolskie badanie HR”.

„Jakie wyzwania stoją przed kadrą menedżerską? Nie tylko efektywna praca zdalna”.

Ty też to masz! Odkryj swoje talenty i zacznij robić w życiu to, co lubisz i potrafisz najlepiej.

„Menedżerowie średniego szczebla zagrożeni brakami kompetencji”.

„Najwyższy czas nauczyć ludzi brania odpowiedzialności za budowanie własnej siły psychicznej i zamiast oferować nowe „atrakcje” wyposażyć ich w konkretne umiejętności”.

„Czym właściwie jest talent? – rozmowa z Elżbietą Krokosz”

Pobierz pełną broszurę

wypełnij formularz aby pobrać pdf

Skontaktuj się z nami, razem na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej organizacji

E-mail

kontakt@talentdevelopmentinstitute.pl