Jak sprawdzić czy jesteś Talentem?

Często gdy pracujemy na etacie, mamy poczucie, że pracodawca nas nie docenia. Wykonujemy dobrze swoją pracę, czujemy że wnosimy wiele wartości do firmy, a jednak zdaje się, że nikt tego nie dostrzega. Czujemy się niedoceniani i pomijani. Co robimy źle?

Prowadząc zajęcia WSB EMBA dla wyższej kadry menadżerskiej, pytam jakie kompetencje musi mieć człowiek, który chce być Talentem w swojej organizacji. Choć ludzie, którzy biorą udział w tych zajęciach, pracują w różnych branżach – często identyfikują te cechy bardzo podobnie. Między innymi o tym jest ten odcinek podcastu.

Możesz myśleć – po co mi to, przecież w mojej firmie nie ma programów talentowych? Prawda jest taka, że oceny pracowników, mające na celu wyłonienie tych, w których firma inwestuje najchętniej – bardzo często są ukryte. Czasem też w firmie programów talentowych nie ma, ale pracodawca intuicyjnie ocenia Ciebie i Twoich współpracowników. Oczywiście są też firmy, w których w ogóle nie ocenia się kto jest największym kapitałem firmy. Mówię o tym szerzej w dzisiejszym odcinku podcastu.

Zanim zaczniemy, chciałabym Ci jednak uświadomić jeszcze jedną rzecz – koniec końców dla Twojego pracodawcy najważniejsze jest to czy przynosisz zysk firmie. Dopiero gdy zaczniesz patrzeć na swoją pracę z perspektywy Twojej organizacji – a nie z własnej – masz szansę zostać Talentem.

 

W odcinku #35 – “Jak sprawdzić czy jesteś Talentem”

  1. Dowiesz się w jaki sposób firmy zarządzają Talentami.
  2. Opowiem o tym jak zyskać pozycję partnera w relacjach zawodowych.
  3. Powiem w jakich firmach/branżach nie można mówić o programie talentowym.
  4. Poznasz cechy, jakie biorą pod uwagę organizacje przy wybieraniu Talentów.
  5. Dowiesz się jak ocenić na ile jesteś Talentem w swojej firmie.

Posłuchaj innych odcinków mojego podcastu:

Chcesz zostać swoim coach’em?

Zapisz się na „Self Coaching Program”